• 3.A v Mestskej knižnici

Dňa 22.11. sa žiaci 3.A triedy so svojou triednou učiteľkou zúčastnili v Mestskej knižnici Bricklandie - jedinečnej výstavy z lego kociek. Keďže jednou zo základných myšlienok putovnej výstavy bolo nielen lego ukázať, ale aj poskytnúť priestor na jeho vyskúšanie, tak žiaci túto možnosť využili. V lego herni strávili príjemný čas, pričom si overili a precvičili nielen svoje zručnosti, ale aj logické myslenie.

• Informatická súťaž iBOBOR na 2. stupni

V týždni od 7.11. do 11.11 sme umožnili našim žiakom 5.,6.,7.,8. ročníka zúčastniť sa medzinárodnej informatickej súťaže , aby sa pokúsili vyriešiť logické úlohy rôznej náročnosti. Viacerí z nich boli ocenení aj diplomom ako úspešní riešitelia vo svojej kategórii. Súťaž bola založená v roku 2004 v Litve . Symbolom súťaže sa stal usilovný a inteligentný bobor, preto sa súťaž volá po litovsky Bebras (tento názov sa používa aj v angličtine na medzinárodných podujatiach) a po slovensky Informatický bobor. Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov, čo bolo aj našim cieľom

• 2.A v MsK

Dňa 15.11. žiaci 2.A opäť navštívili MsK v Piešťanoch v rámci pravidelných čitateľských aktivít. Vo farebnej miestnosti sa zúčastnili aktivity: Vtipné hádanky. Na tvorivých dielňach kreslili na tému: Môj životný sen. Prezreli si výstavu LEGO.

• Deň jablka

Aj v našej škole si žiaci 1.A a 2.A triedy v ŠKD, pripomenuli Medzinárodný deň jablka -
            21. október. Celý deň sa niesol v tomto duchu. Všade bolo cítiť vôňu jabĺčka. Deti si
            počas dňa vypočuli zaujímavú prezentáciu na túto tému. Konali sa tiež tvorivé dielne,
            kde deti individuálne aj skupinovo vytvárali obrázky jabĺk. Samozrejme, nechýbala ani
            ochutnávka jablka a zdravých jablkových dobrôt. Do akcie sa aktívne zapojili i rodičia, či
            už poskytnutím ovocia, alebo napečením chutných jablkových koláčov, za čo im patrí
            veľká vďaka.

• Beseda s Braňom Jobusom

Dňa 10.11.2022 sa v 3.A triede uskutočnila beseda so spevákom, hudobníkom, spisovateľom Branislavom Jobusom. Zúčastnili sa jej žiaci 2.A a 3.A triedy. Žiaci sa oboznámili s jeho autorskou tvorbou obohatenou o hudobný zážitok. Počas besedy žiaci autorovi položili množstvo zaujímavých otázok týkajúcich sa nielen jeho tvorby, ale aj života. Na záver prebehla autogramiáda.

• 4.B v Mestskej knižnici

Žiaci 4.B si vo štvrtok 10.11.2022 pod vedením svojej triednej pani učiteľky Zuzany Štepkovej prakticky overili svoje matematicko-logické zručnosti v Mestskej knižnici Piešťany. Deti skladali lego kocky podľa predlohy alebo podľa svojej fantázie. Počas počítania a premýšľania, ako najvhodnejšie zložiť obraz, sa aj zabavili.

• Beseda s českou spisovateľkou Evou Papouškovou

a 8.11. pripravila Mestská knižnica zaujímavú besedu s českou spisovateľkou Evou Papouškovou a ilustrátorkou Galinou Miklínovou, na ktorej sa zúčastnili triedy 4.A. a 4.B . Žiaci sa oboznámili s ich tvorbou. 4.A. si po výmene kníh ešte pozrela výstavu- Lego- stavby . Knihovníčka Katka pre žiakov pripravila tvorivé dielne na knihu: Marka Miková- Kabát a kabelka. Šrvrtáci vyrobili mestečko zo skladacích domčekov , ktoré si pomaľovali podľa vlastnej fantázie .

• 3.A a 3.B na exkurzii v Piešťanoch

Dňa 27.10.2022 sa žiaci 3.A a 3.B triedy pod vedením svojich tr.učiteliek zúčastnili exkurzie a navštívili Balneologické múzeum Imricha Wintera v Piešťanoch a pamätnú izbu Ivana Krasku. So zatajeným dychom počúvali výklad sprievodkyne v múzeu a zároveň si prezreli unikátne nálezy zo staršej doby kamennej z Moravian nad Váhom. Oboznámili sa s históriou mesta, využitím minerálnych vôd Piešťan. Veľmi ich zaujali aj kroje, keramika a pôvodný starý dom so slamenou strechou.

• Šarkaniáda

Dňa 26. októbra 2022 sa v rámci ŠKD konala šarkaniáda. Žiaci si šarkana buď vyrobili alebo kúpili . Počas akcie ho aj odprezentovali. Keďže všetci prejavili veľkú snahu a kreativitu, každý zúčastnený získal aspoň nejakú odmenu. Nakoľko však išlo o súťaž, najťažšou úlohou poroty bolo udeliť prvé tri miesta, ktoré získali diplom a odmenu na viac.

• Literárno-výtvarný workshop

Žiaci 4.B sa dňa 17.10. spolu so svojou triednou pani učiteľkou zúčastnili literárneho podujatia s názvom Neopísateľné dobrodružstvá Mórica Beňovského, ktoré sa konalo v Mestskej knižnici Piešťany. Deti sa dozvedeli zaujímavé informácie o slovenskom velikánovi a dobrodruhovi. Zároveň dostali možnosť vyskúšať si tvorbu ilustrácie podľa knižnej predlohy od slovenského ilustrátora Martina Kelenbergera.

• Exkurzia na hasičskej stanici v Piešťanoch

Dňa 7.10.2022 sa žiaci 3.A a 3.B triedy, pod vedením svojich triednych pani učiteliek Mgr. Kataríny Karabovej a Mgr. Ingrid Haas, zúčastnili exkurzie na hasičskej stanici v Piešťanoch. Deti si prezreli priestory hasičskej stanice, oboznámili sa s výzbrojou hasičov, s lezeckou technikou, zásahovými vozidlami, rôznymi pomôckami a prístrojmi, ktoré hasiči potrebujú pri svojej práci. Zistili, aká je práca hasičov dôležitá, náročná, ale i nebezpečná. Na všetky otázky im pohotovo odpovedal príslušník hasičského zboru.

• INFORMÁCIE výchovného poradcu

TESTOVANIE_9_2024