• 2022/2023

•              Školský rok 2022/2023 začal 1. septembra 2022, vyučovanie začalo 5. septembra 2022, skončilo 30. júna 2023. Základnú školu k 30. júnu 2023 navštevovalo 297 žiakov v 12 triedach.

Na I. stupni školu navštevovalo 146 žiakov v 6 triedach, z toho 70 chlapcov a 74 dievčat; na II. stupni 151 žiakov v 6 triedach, z toho 82 chlapcov a 61 dievčat.

K 30. júnu 2023 pracovalo v škole 35 zamestnancov, z toho 27 pedagogických zamestnancov a  8 nepedagogických zamestnancov.

Personálne podmienky školy boli v súlade s požadovanými kvalifikačnými predpokladmi pedagogických zamestnancov.

V priebehu letných prázdnin bola vymaľovaná 1 trieda. Taktiež bolo v 1 triede vymenené podlahové PVC za kvalitnú laminátovú podlahu. V priebehu školského roku 2022/2023 bola položená kvalitná laminátová podlaha v ďalších 2 triedach.

Škola si v tomto školskom roku dobudovala svojpomocne zo svojich finančných prostriedkov novú učebňu, v ktorej zavádzala nové rozvody elektriny, internetu, osvetlenie, učebňa bola vymaľovaná, vybavená novým školským nábytkom a interaktívnou tabuľou s laserovým videoprojektorom. Škola nemá, vzhľadom na to, že ide o  budovu postavenú v čase 1. česko-slovenskej republiky, kabinety (miestnosti) pre učiteľov. Ku škole patrí aj nádherný areál školskej záhrady, ku ktorej je vypracovaný projekt na jej revitalizáciu. Permanentne potrebujeme obmieňať niektoré počítače. V rámci finančných možností postupne vymieňame školský nábytok, v priebehu školského roka boli znova zakúpené nové skrine do tried, školský nábytok, počítače, notebooky i ďalšie učebné pomôcky. Od 1. januára 2021 sa súčasťou školy stala i výdajná školská jedáleň.

Súčasťou školy bolo 6 oddelení školského klubu detí (ŠKD) a výdajná školská jedáleň, ktoré sú školskými zariadeniami financovanými v rámci originálnych kompetencií z podielových daní Mesta Piešťany.

Škola má nainštalované interaktívne tabule vo všetkých triedach v kombinácii s videoprojektorom, notebookom a vo všetkých triedach sa nachádzajú i vizualizéry.

Prínosom pre rozvoj telesnej kultúry žiakov i zamestnancov školy je existencia 2 ihrísk, asfaltového a multifunkčného ihriska s umelým povrchom a umelým osvetlením. Asfalt na školskom ihrisku je nevyhnutné nahradiť z hľadiska bezpečnosti a aj z hľadiska jeho poškodenia novým, modernejším povrchom a je potrebná taktiež výmena povrchu na multifunkčnom ihrisku.

Vo výchovno-vzdelávacom procese dosiahli celkovo žiaci lepší prospech na 1. stupni. Na 2. stupni si žiaci 9. A triedy výrazne zlepšili priemer prospechu v 2. polroku oproti 1. polroku (z 2,31 na 1,88).

Škola by potrebovala zlepšiť materiálno-technické podmienky, ktoré sú uvedené v Správe o výchovno – vyučovacích výsledkoch 2022-2023 v bode 9 a veľmi by jej pomohlo, aby sa zriaďovateľ zapojil do čo najväčšieho množstva projektov z Plánu obnovy, v rámci ktorého bude Slovensko čerpať miliardy eur.

Dňa 19.04.2023 a uskutočnilo v našej  Základnej škole M.R.Štefánika príjemné a srdečné spomienkové posedenie s bývalými a súčasnými pedagogickými zamestnancami.