• 2014/2015

• Základnú školu navštevovalo k 27. júnu 2015 194 žiakov v 9 triedach. Na I. stupni školu navštevovalo 92 žiakov v 4 triedach, z toho 55 chlapcov a 37 dievčat; na II. stupni 102 žiakov v 5 triedach, z toho 48 chlapcov a 54 dievčat. K 30. júnu 2015 pracovalo v škole 25 zamestnancov, z toho 19 pedagogických zamestnancov  a 5 nepedagogických zamestnancov.

Z hľadiska bezpečnosti žiakov i pracovníkov školy a úspory energie je nevyhnutná výmena pôvodných 77-ročných okien v budove školy. Žiadosť o výmenu i s kladným vyjadrením Krajského pamiatkového ústavu je od októbra 2004 na Mestskom úrade Piešťany. Akútnym problémom je situácia so sociálnymi zariadeniami na 2. poschodí, najmä z hygienického hľadiska. Spomenuté problémy, vzhľadom na ich finančnú náročnosť, nie je škola schopná uskutočniť zo svojho rozpočtu.

V rámci finančných možností postupne vymieňame školský nábytok, v priebehu školského roka boli zakúpené nové skrine do tried. V priebehu letných prázdnin boli vymaľované 2 triedy. Obrovským prínosom bolo získanie ďalších interaktívnych tabúľ, čím sa výrazne zlepšili podmienky pre skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu už v 7 triedach, z toho v 3 triedach sú súčasťou interaktívnej zostavy i dataprojektory s ultrakrátkou projekčnou vzdialenosťou a vizualizéry. Naďalej potrebujeme obmieňať niektoré už zastarané počítače. V priebehu školského roku 2014/2015 bol daný do užívania nový chemicko-biologický kabinet.

Aktívne sa žiaci školy sa zúčastnili veľkého množstva akcií uvedených v pedagogicko-organizačných pokynoch a ďalších výchovno-vzdelávacích, športových, kultúrno-spoločenských podujatí. Žiakom sa darí v predmetových súťažiach, biologickej, geografickej, technickej olympiáde,  florbale, v tanečných a speváckych súťažiach Moderné tance, Playback show, v recitačných súťažiach Hollého pamätník, Šaliansky Maťko.

Žiaci školy reprezentujú nielen školu, ale aj mesto Piešťany v celoslovenských súťažiach ako  výtvarno – literárna súťaž „Ľudské práva očami detí“ , „Les ukrytý v knihe“, dejepisná súťaž v RTVS Bratislava „Daj si čas...“, súťaž kreativity Odysea Mysle, tím žiakov 9.ročníka sa umiestnil sa na 2. mieste.  Úspešné sú žiačky basketbalového krúžku, pod vedením Mgr. Janky Studenej vyhrali okresné kolo Piešťanskej basketbalovej ligy.  V škole pracuje 16 záujmových útvarov. Folklórny záujmový útvar žiakov školy sa  prezentuje ľudovým tancom a pásmom „Šijeme vrecia...“ na pôde školy ako i na verejnosti.