• 2015/2016

• Základnú školu navštevovalo k 27. júnu 2016 211 žiakov v 9 triedach. Na I. stupni školu navštevovalo 95 žiakov v 4 triedach, z toho 59 chlapcov a 36 dievčat; na II. stupni 116 žiakov v 5 triedach, z toho 57 chlapcov a 59 dievčat. K 30. júnu 2016 pracovalo v škole 24 zamestnancov, z toho 19 pedagogických zamestnancov  a 5 nepedagogických zamestnancov.

Vo všetkých ročníkoch prebiehalo vzdelávanie podľa školského vzdelávacieho programu, výchovno-vzdelávacia činnosť na škole smeruje k príprave žiakov na život.  Vo vyučovacom procese využívame informačné technológie, 10 tried je vybavených modernými interaktívnymi tabuľami s pripojením na internet.

Žiakom sa darí v predmetových súťažiach, biologickej, geografickej, technickej olympiáde,  florbale, v tanečných a speváckych súťažiach Moderné tance, Playback show, v recitačných súťažiach Hollého pamätník, Šaliansky Maťko. Úspechom sú aj tesné víťastvá vo futbale žiačok ZŠ a súťaži Mladý záchranár  civilnej ochrany. Ďalšie úspechy žnú žiaci v  celoslovenskom  kole kreatívnej súťaži Odysea Mysle, kde zúčastnené tímy každý rok prezentujú Mesto Piešťany. Tento rok sa 3 tímy žiakov umiestnili na dvoch 2.-hých  a 3.-ťom mieste.  3. miesto vybojovalo aj družstvo žiakov 5.ročníka v okresnej súťaži Na bicykli bezpečne.

V škole pracuje 16 záujmových útvarov. Folklórny záujmový útvar žiakov školy sa  prezentuje ľudovým tancom a pásmom „U nás taká obyčaj...“ na pôde školy ako i na verejnosti. Úspešné sú žiačky basketbalového krúžku. Pod vedením Mgr. Janky Studenej vyhrali okresné kolo Basketbal žiačok ZŠ a Piešťanskej basketbalovej ligy a v krajských majstrovstvách v basketbale žiačok ZŠ získali 3. miesto.