• 2009/2010

• Základnú školu navštevovalo k 30. júnu 2010 172 žiakov v 9 triedach. Na I. stupni školu navštevovalo 75 žiakov, na II. stupni 97 žiakov. Na škole v záujmovej oblasti bolo vytvorených 17 záujmových útvarov. V škole sme na konci školského roku sprevádzkovali druhú PC učebňu, ktorá skvalitní výchovno-vzdelávací proces. V rámci finančných možností postupne vymieňame školský nábytok. V priebehu letných prázdnin boli vymaľované 2 triedy. Estetickú a hygienickú stránku života školy zlepšila celková rekonštrukcia sociálnych zariadení na prízemí školy. Pedagógovia školy sa snažili napĺňať hlavné ciele koncepcie rozvoja školy. Škola pokračovala v plnení projektu „Škola podporujúca zdravie“, pokračovali sme v rozvíjaní projektu „Infovek“. Škola spolupracovala so Spoločnosťou M. R. Štefánika, s Ligou proti rakovine (LPR). Pokračovali sme v športových aktivitách, uskutočnili sme plavecký výcvik, lyžiarsky výcvik a korčuľovanie na zimnom štadióne. Veľkým prínosom pre rozvoj telesnej kultúry žiakov i zamestnancov školy je existencia 2 ihrísk, asfaltového a multifunkčného ihriska s umelým povrchom. Škola sa zúčastňuje veľkého množstva akcií uvedených v pedagogicko-organizačných pokynoch alebo ďalších výchovno-vzdelávacích, športových, kultúrno-spoločenských a iných podujatí. V rámci mesta sa naša škola umiestnila na 2. mieste v kategórii „Škola roka“ v prepočte na 1 žiaka. Z maximálneho počtu 14 sa naša škola zapojila do 11 predmetových olympiád a súťaží.