• 2018/2019

• Základnú školu k 30. júnu 2019 navštevovalo 272 žiakov v 11 triedach. Na I. stupni školu navštevovalo 145 žiakov v 6 triedach, z toho 69 chlapcov a 76 dievčat; na II. stupni 127 žiakov v 5 triedach, z toho 74 chlapcov a 53 dievčat.

Na konci školského roku 2018/2019 v 1. ročníku zo 45 žiakov prospelo 43 žiakov a 2 žiaci boli neklasifikovaní, zo zostávajúcich 227 žiakov v 2. – 9. ročníku prospelo s vyznamenaním 139 žiakov, prospelo veľmi dobre 49 žiakov, prospelo 38 žiakov a neprospievajúceho žiaka sme našťastie nemali, 1 žiak neboli klasifikovaný; 1 žiak mal zníženú známku zo správania 2. stupňa a 1 žiak 4. stupeň zo správania. Na konci školského roka bolo žiakom udelených 21 pochvál triednym učiteľom.

Žiaci mali v priebehu celého školského roku 25 373 zameškaných hodín, priemer na žiaka je 93 hodín, z toho 73 neospravedlnených, priemer na žiaka 0,27 hodiny. Výchovno-vzdelávací proces prebiehal okrem klasických učební aj v  učebni výpočtovej techniky, v multimediálnej učebni, v telocvični a na 2 školských ihriskách. Vyučovanie  sa realizovalo v štátnom jazyku. Školu navštevovalo 14 žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, ktorí pracovali podľa individuálneho vzdelávacieho programu.
                       Vyučovanie v školskom roku 2018/2019 prebiehalo podľa učebného plánu vytvoreného školou v rámci iŠkVP (1. – 8. ročník) a ŠkVP (9. ročník), pričom dôraz sa kládol na vyučovanie cudzích jazykov. Anglický jazyk bol vyučovaný od 1. ročníka ako 1. cudzí jazyk  a na 2. stupni sme vyučovali nemecký jazyk ako 2. cudzí jazyk 1 hodinu týždenne v 6. ročníku a 2 hodiny týždenne v 7. – 9. ročníku.

V školskom roku 2019/2020 stúpne počet tried o 1 triedu v 1. ročníku v porovnaní s predchádzajúcim školským rokom, v dôsledku toho sa zvýši počet zamestnancov  o 1 učiteľa primárneho vzdelávania a 1 vychovávateľa. Vzhľadom na pribúdajúci počet žiakov bude prijatý i 1 ďalší pedagóg anglického jazyka.

V priebehu letných prázdnin prebehne v škole rekonštrukcia sociálnych zariadení na druhom poschodí budovy školy. Škola sa zúčastňuje veľkého množstva akcií, či už uvedených v pedagogicko-organizačných pokynoch a tiež ďalších výchovno-vzdelávacích, športových, kultúrno-spoločenských a iných podujatí i vrámci Školského klubu detí a záujmových útvarov.

Obr�zok Obr�zok Obr�zok