• 2013/2014

• Základnú školu navštevovalo k 27. júnu 2014 187 žiakov v 9 triedach. Výchovno-vzdelávací proces prebiehal okrem klasických učební aj v 2 učebniach výpočtovej techniky, v multimediálnej učebni, v telocvični a  na 2 školských ihriskách.

V rámci finančných možností postupne vymieňame školský nábytok, v priebehu školského roka boli zakúpené nové lavice a stoličky do dvoch tried. Prínosom bolo získanie ďalších 3 interaktívnych tabúľ, čím sa výrazne zlepšili podmienky pre skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu. Tradične sme pokračovali v športových aktivitách, uskutočnili sme plavecký výcvik, lyžiarsky výcvik a korčuľovanie na zimnom štadióne. Každoročne uskutočňujeme pre verejnosť Deň otvorených dverí.

Žiaci našej školy reprezentujú nielen školu ale aj mesto Piešťany v celoslovenských súťažiach napr. Odysea Mysle, výtvarno – literárna súťaž „Ľudské práva očami detí“, dejepisná súťaž RTVS Bratislava „Daj si čas...“.

Pedagógovia si v priebehu školského roka zvyšovali svoju kvalifikáciu pravidelnými vzdelávaniami zameranými najmä na prácu s interaktívnymi prostriedkami, ktoré usporiadali ŠVS Piešťany a MPC Bratislava – DP Trnava.

Z hľadiska bezpečnosti žiakov i pracovníkov školy je nevyhnutná výmena pôvodných 76-ročných okien v budove školy. Žiadosť o výmenu i s kladným vyjadrením Krajského pamiatkového ústavu je od októbra 2004 na Mestskom úrade Piešťany. Spolu s výmenou okien by aj z hľadiska úspory energií bolo vhodné zatepliť celú budovu. Akútnym problémom je situácia so sociálnymi zariadeniami na 1. a 2. poschodí, najmä z hygienického hľadiska. Spomenuté problémy, vzhľadom na ich finančnú náročnosť, nie je škola schopná uskutočniť zo svojho rozpočtu.