• 2019/2020

• Školský rok 2019/2020 začal 1. septembra 2019, vyučovanie začalo 2. septembra 2019, skončilo 30. júna 2020. Základnú školu k 30. júnu 2020 navštevovalo 291 žiakov v 12 triedach. Na I. stupni školu navštevovalo 158 žiakov v 7 triedach, z toho 83 chlapcov a 75 dievčat; na II. stupni 133 žiakov v 5 triedach, z toho 78 chlapcov a 55 dievčat. Výchovno-vzdelávací proces bol v školskom roku 2019/2020 poznamenaný celosvetovou pandémiou COVID-19 a mimoriadne prerušený od 11. do 13. marca riaditeľským voľnom a následne od 16. marca 2020 do 31.mája 2020 na 1. stupni a do 21. júna 2020 na 2. stupni základnej školy (ZŠ). V čase mimoriadneho prerušenia výchovno-vzdelávací proces prebiehal dištančnou formou. Výchovno-vzdelávací proces bol obnovený na dobrovoľnej báze od 1. júna 2020 na 1. stupni a od 22. júna 2020 na 2. stupni ZŠ.

V priebehu letných prázdnin prebehla v škole v jednotlivých triedach výmena umývadiel a obkladov za nimi, bola vymaľovaná 1 trieda a čiastočne opravená zatekajúca strecha. Uvedené rekonštrukcie si škola financovala z vlastných finančných zdrojov.

Vyučovanie v školskom roku 2019/2020 prebiehalo podľa učebného plánu vytvoreného školou vrámci iŠkVP (1. – 9. ročník), pričom dôraz sa kládol na vyučovanie cudzích jazykov. Anglický jazyk bol vyučovaný od 1. ročníka ako 1. cudzí jazyk a na 2. stupni sme vyučovali nemecký jazyk ako 2. cudzí jazyk 1 hodinu týždenne v 6. ročníku a 2 hodiny týždenne v 7. – 9. ročníku.
                      Ku škole patrí aj nádherný areál školskej záhrady, ku ktorej je vypracovaný projekt na jej revitalizáciu. Permanentne potrebujeme obmieňať niektoré už zastarané počítače. V rámci finančných možností postupne vymieňame školský nábytok, v priebehu školského roka boli znova zakúpené ďalšie nové skrine do tried i nový nábytok.

V dôsledku pandémie COVID-19 sme neuskutočnili lyžiarsky výcvik, plavecký výcvik, školu v prírode a korčuľovanie na zimnom štadióne. V rámci koncepcie rozvoja školy sme už tradične v školskom roku 2019/2020 uskutočnili Deň otvorených dverí. Pedagógovia školy napĺňali hlavné ciele koncepcie rozvoja školy, pokračovali sme tiež v rozvíjaní projektu „Edunet“ (bývalý Infovek).

Prínosom pre rozvoj telesnej kultúry žiakov i zamestnancov školy je existencia 2 ihrísk, asfaltového a multifunkčného ihriska s umelým povrchom a umelým osvetlením. Asfalt na školskom ihrisku je nevyhnutné nahradiť z hľadiska bezpečnosti a aj z hľadiska jeho poškodenia novým, modernejším povrchom.

Spolu s už uskutočnenou výmenou okien by z hľadiska úspory energií bolo vhodné zatepliť celú budovu. Vzhľadom na finančnú náročnosť spomínaných opráv, nie je škola schopná uskutočniť zo svojho rozpočtu.