• 2012/2013

• Základnú školu navštevovalo k 30. júnu 2013 176 žiakov v 9 triedach. Vyučovanie v školskom roku 2012/2013 prebiehalo podľa učebného plánu vytvoreného školou v rámci Školského vzdelávacieho plánu. Na 2. stupni sme vyučovali nemecký jazyk ako 2. cudzí jazyk.
          Všetci pedagogickí pracovníci boli kvalifikovaní. Vzdelávanie pedagogických zamestnancov prebiehalo podľa Plánu kontinuálneho vzdelávania. Pedagógovia školy sa snažia napĺňať hlavné ciele koncepcie rozvoja školy. Škola pokračuje v plnení  projektu „Škola podporujúca zdravie“, v  rozvíjaní projektu „Infovek“, spolupracuje so Spoločnosťou M. R. Štefánika, s Ligou proti rakovine (LPR). Realizujeme projekt zdravého životného štýlu „Hravo ži zdravo“ /  Potravinárska komora Slovenska/, project overovania vytvorených aktivít z organickej chémie Fibonacci / Trnavská univerzita PF Katedra chémie/, projekt finančnej gramotnosti detí – “Moja família”, projekt “Spumato” – splývavé čítanie, ktoré slúži ako nápravná metóda pri znakoch dyslexie, dysortografie, ďalej sme sa zúčastnili Pilotného overovania testovacích nástrojov pre Testovanie žiakov 5. ročníka a  projektu “Modernizácia vzdelávacieho procesu”, informatická súťaž iBobor.
          Škola bola kladne hodnotená pri komplexnej inšpekcii Štátnou školskou inšpekciou v 2012. Žiakom sa darí v predmetových olympiádach, v speváckych a prednesových súťažiach, v Technickej olympiáde,  kde obsadzujú popredné umiestnenia v okresných  kolách.  V súťažiach Odysea Mysle a Na bicykli bezpečne prinášajú žiaci úspechy z krajských a celoslovenských kôl.

Odysea mysle (image)  Na bicykli bezpeckne (image)

Priebežne vymaľovávame z vlastných zdrojov a za pomoci rodičov celý interiér školy. Každoročne pravidelne niekoľkokrát obnovujeme výzdobu interiéru školy.

chodba (image)  Pamati (image)

Ďakujeme všetkým rodičom a sympatizantom, ktorí podporili školu, zbierali podpisy pod petíciu za zachovanie školy, zúčastnili sa a vystúpili na zasadnutí Mestského zastupiteľstva Piešťany v MsK dňa 4.4.2013.
                   Snažíme sa budovať priateľskú atmosféru medzi žiakmi navzájom, medzi žiakmi a pracovníkmi školy, medzi pedagógmi a rodičmi a širokou verejnosťou.