• 2010/2011

• Vyučovanie v školskom roku 2010/2011 prebiehalo v  4., 8. a 9. ročníku podľa Učebných plánov pre 1.-9. ročník ZŠ schválených Ministerstvom školstva SR zo dňa 14. mája 2003, číslo 520/2003-41 s platnosťou od 1. septembra 2003. Na 1. stupni sme vyučovali podľa učebného variantu 3 (jazykového), na 2. stupni podľa variantu 2. V 1., 2., 3., 5., 6. a 7. ročníku sme vyučovali podľa školou vytvoreného ŠkVP.   Na 2. stupni sme vyučovali 2. cudzí jazyk (AJ v alternatíve s NJ) ako voliteľný predmet v 8. a 9. ročníku. Základnú školu navštevovalo k 30. júnu 2011 180 žiakov v 9 triedach, čo je nárast o 9 žiakov oproti predchádzajúcemu školskému roku.
          Počet medailových umiestnení žiakov v okresných a krajských kolách súťaží a olympiád bol jednoznačne najvyšší za posledné roky (viď. Úspechy). Pedagógovia si zvyšovali svoju kvalifikáciu pravidelnou účasťou na kurzoch PC poriadaných  ÚIPŠ, odbor ŠVS Piešťany, čím si zvyšovali svoju počítačovú gramotnosť. Škola spolupracovala so Spoločnosťou M. R. Štefánika, s Ligou proti rakovine (LPR) – podporovali sme finančnou zbierkou „Deň narcisov“, LPR sme prenajímali telocvičňu. Finančnou zbierkou sme tiež podporili „Svetový deň ochrany zvierat“, „Týždeň modrého gombíka“, „Slovenský zväz sklerózy multiplex“.  Tradične sme pokračovali v športových aktivitách, uskutočnili sme lyžiarsky výcvik, plavecký výcvik a korčuľovanie na zimnom štadióne. Škola sa zúčastňovala veľkého množstva akcií, či už uvedených v pedagogicko-organizačných pokynoch a tiež ďalších výchovno-vzdelávacích, športových, kultúrno-spoločenských a iných podujatí.V rámci mesta sa naša škola umiestnila na 2. mieste v Piešťanoch v súťaži „Škola roka “ v prepočte na jedného žiaka.

• 2011/2012

• Základnú školu navštevovalo k 30. júnu 2012 184 žiakov v 9 triedach, čo je nárast o 4 žiakov oproti predchádzajúcemu školskému roku. Výchovno-vzdelávací proces prebiehal okrem klasických učební aj v 2 učebniach výpočtovej techniky, v multimediálnej učebni, v telocvični na 2 školských ihriskách.
          Vyučovanie v školskom roku 2011/2012 prebiehalo v 9. ročníku podľa Učebných plánov pre 1.-9. ročník ZŠ schválených Ministerstvom školstva SR zo dňa 14. mája 2003, číslo 520/2003-41 s platnosťou od 1. septembra 2003. Vo všetkých ostatných ročníkoch sme vyučovali podľa učebného plánu vytvoreného školou v rámci ŠkVP. Na 2. stupni sme vyučovali 2. cudzí jazyk (ANJ v alternatíve s NEJ) ako voliteľný predmet v 9. ročníku. Všetci pedagogickí pracovníci boli kvalifikovaní. Pedagógovia školy napĺňali hlavné ciele koncepcie rozvoja školy, pokračovali sme tiež v rozvíjaní projektu „Infovek“. Väčšina bodov koncepcie rozvoja školy bola v priebehu uplynulých 2 rokov splnená. Niektoré body koncepcie školy nemohli byť splnené kvôli nedostatku finančných prostriedkov (jazykové laboratórium, 2. multimediálna učebňa, rekonštrukcia sociálnych zariadení). V rámci mesta sa naša škola v účasti na výchovno-vzdelávacích, športových, kultúrno-spoločenských a iných podujatiach umiestnila na 3. mieste v kategórii „Škola roka“ v prepočte na jedného žiaka.
          Z hľadiska bezpečnosti žiakov i pracovníkov školy je nevyhnutná výmena pôvodných 74-ročných okien v budove školy. Žiadosť o výmenu i s kladným vyjadrením Krajského pamiatkového ústavu je od októbra 2004 na Mestskom úrade Piešťany. Akútnym problémom je situácia so sociálnymi zariadeniami na 1. a 2. poschodí, najmä z hygienického hľadiska.
          Spomenuté problémy, vzhľadom na ich finančnú náročnosť, nie je škola schopná uskutočniť zo svojho rozpočtu.