• 2016/2017

• Základnú školu k 30. júnu 2017 navštevovalo 220 žiakov v 9 triedach. Na I. stupni školu navštevovalo 106 žiakov v 4 triedach, z toho 65 chlapcov a 41 dievčat; na II. stupni 114 žiakov v 5 triedach, z toho 55 chlapcov a 59 dievčat. K 30. júnu 2016 pracovalo v škole 26 zamestnancov, z toho 20 pedagogických zamestnancov a 6 nepedagogických zamestnancov.

Výchovno-vzdelávací proces prebiehal okrem klasických učební aj v učebni výpočtovej techniky, v multimediálnej učebni, v telocvični a na 2 školských ihriskách. Vyučovanie sa realizovalo v štátnom jazyku. Školu navštevovalo 8 žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, ktorí pracovali podľa individuálneho vzdelávacieho programu. V priebehu školského roku 2016/2017 boli postupne získané a nainštalované interaktívne tabule vo všetkých zostávajúcich triedach, z toho v 4 triedach sú súčasťou interaktívnej zostavy i dataprojektory s ultrakrátkou projekčnou vzdialenosťou a vizualizéry.

V priebehu letných prázdnin boli v triedach na prízemí školy vymenené pôvodné 79-ročné okná za nové, plastové okná. Výmenou sa zlepšila bezpečnosť detí i zamestnancov školy, výraznou mierou sa zlepšilo hygienické a estetické prostredie v daných triedach a čiastočne sa znížila energetická náročnosť budovy školy.

Škola sa zúčastňuje veľkého množstva akcií, či už uvedených v pedagogicko-organizačných pokynoch a tiež ďalších výchovno-vzdelávacích, športových, kultúrno-spoločenských a iných podujatí.